post

Antrenament nereusit pentru Champions League

Dinamo U19 a întîlnit astăzi fcsb U19, într-un meci în care se punea doar problema scorului , diferență de valoare între cele două echipe fiind indiscutabilă, dar nu a fost reflectată de jocul prestat.

Ilie Poenaru a inceput acest meci cu : Fara Stefan- Ghetu Ctisti, Ricardo Grigore, Vlad Motroc, St. Miselaricu, Longher Alexandru, Liviu Gheorghe, Cretu Geani,  Vlad Mihnea, Grigore Ricardo, Robert Moldoveanu.

Început bun al fotmatiei noastre care a deschis scorul în minutul 22 prin Geani Crețu după o acțiune bună în partea dreaptă.

Unul din remarcatii primei reprize a fost portarul Fara Ștefan cu două intervenții bune în situație de ultim apărător.

Debut furtunos în repriza secundă, Robert Moldoveanu ratează un penalty pentru ca la faza imediat următoare steliștii să aibă o ocazie uriașă, un fundaș dinamovist salvând de pe linia porții.

Jocul greșala așteaptă și Fcsb egalează în minutul 24 la o greșală a portarului Fara. Dinamo ripostează și ratează incredibil în minutul 31 , mingea șutată din interiorul carelui de 16 m de Gheorghe lovind transversala. O nouă ocazie în minutul 41 , Brocea Viorel, intrat după pauză, ratează din postura de 1-1.

Fcsb ratează incredibil în ultimele minute și putem să ne considerăm norocoși cu rezultatul obținut.

Rezultat de egalitate și o evoluție care ridică mari semne de întrebare pentru dubla din Champions League.

Scor final: 1-1